Vestuvinių kvietimų tendencijos 2020Kaip ir kasmet, rudens sezoną pradedame nuo vestuvinių kvietimų tendencijų: peržvelgusios savo, kolegų, užsienio kūrėjų darbus bei išnaršiusios Pinterest platybes surinkome 8 naujas tendencijas, kurios tikime užkariaus šio sezono vestuvinių kvietimų dizainą. Visas jas trumpai aprašėme ir iliustravome savo kurtais kvietimų pavyzdžiais, tad kviečiame pasižvalgyti!


Netikėtos formos


Pagrindinė klasikinių kvietimų forma yra vertikali stačiakampė kvietimo kortelė. Tačiau dizaino galimybės ir naujos tendencijos diktuoja kiek kitokias taisykles ir vienu esminių kvietimų išskirtinumo bruožu tampa būtent formos netikėtumas. Siekiant išlaikyti klasikinį kvietimų stilių, ji gali kisti minimaliai: į kvadratinę ar horizontalų stačiakampį, norint įdomesnių sprendimų, kvietimams galima suteikti apskritimo, prailginto stačiakampio ar bet kokią kitą geometrinę formą.


Kvietimas sulankstomame dusty rose spalvos dėkliuke

Geometrinių formų susegamas pastelinis kvietimas

Boho stiliaus, kvadrato formos kvietimas sulankstomame dėkliuke

Susegamas apskritimo formos kvietimas margintas mandalomis

Dėkliukai kitaip


Pastaraisiais sezonais vokus pakeitę dėkliukai vis dar yra ant bangos, tačiau ir jiems ieškoma naujų formų bei dizaino sprendimų. Uždarus dėkliukus keičia pusiau atviri, kuriuose talpinamos kortelės su ryškesniais dizaino elementais. Madingi tampa ir prailginto stačiakampio formos, kvadratiniai dėkliukai, taip pat kiek netikėtas, bet labai žaismingas sprendimas – dėkliukas kirstu kampu.


Kvietimas pusiau atvirame dėkliuke su įmaute


Kvietimas kvadratiniame dėkliuke kirstu kampu

Modernus prailginto stačiakampio formos kvietimas dėkliuke

Papildomos detalės


Tai patys įvairiausi elementai: pradedant virvelėmis, vaško antspaudais, įmautėmis, kniedėmis, varžteliais, baigiant smilgomis ar net veidrodinio/blizgaus efekto lipdukais. Daugeliu atvejų, tai praktinę prasmę turinčios detalės padedančios sutvirtinti/susegti kvietimą, tačiau tuo pačiu tai ir tikslingai parinkti kvietimo dizaino elementai. Tinkamai priderinus – neabejotinai papildo dizainą bei suteikia kvietimams modernaus žaismingumo.


Atviruko tipo kvietimas su rišama kreipinių kortele

Varžteliu susegamas kvietimas skaidriu kalkinio popieriaus viršeliu

Suneriamas kvadratinis kvietimas su blizgiomis detalėmis bei iškilia emblema

Jūrinės tematikos kvietimas kalkiniame dėkliuke dekoruotame vaško antspaudu bei smilga


Modernus kvietimas dekoruotas blizgia aukso juostele

Sluoksniuoti kvietimai


Kai vienos kortelės per mažai ir kvietimui norisi suteikti tūrio – puikus sprendimas kelių sluoksnių kvietimai. Vienas iš paprasčiausių būdų papildyti kvietimą – skaidrios kalkinio popieriaus kortelės, suteikiančios kvietimui paslapties bei lengvumo pojūtį. Kitas šiuo metu itin populiarus kvietimų dizaino motyvas – skirtingos tekstūros popieriaus sluoksniavimas. Tokiu būdu kvietimui galime suteikti tūrio, spalvų, medžiagiškumo, taip pat tokiame kvietime galima pateikti didesnį kiekį informacijos bei panaudoti įdomesnius kvietimų rišimo/segimo būdus.


Keturių skirtingų popieriaus sluoksnių kvietimas sutvirtinamas persiuvimu

Dviejų sluoksnių kvietimas skaidriu kalkinio popieriaus viršeliu

Trijų sluoksnių kvietimas su kalkinio popieriaus kortele, sutvirtinamas dekoratyvine virvute

Dvisluoksnis kvadrato formos kvietimas su kalkinio popieriaus viršeliu

Meniniai (dailės) motyvai


Tai patys įvairiausi akvarelės liejiniai, piešti botaniniai motyvai, dažų potėpių imitacijos bei kitos, tarsi ranka ant drobės pieštos iliustracijos. Tokio tipo piešiniai puikiai papildo minimalistinius kvietimus, kuriuose naudojami modernūs šriftai. Taip pat piešiniais galima sukurti labai skirtingo stiliaus bei nuotaikos kvietimus – tai puikus pasirinkimas meniškiems, šiuolaikiškiems jauniesiems, norintiems kvietimuose atskleisti ne tik savo individualumą, bet ir meninę prigimtį bei kūrybiškumą.


Modernus pasteliniais potėpiais margintas kvadratinis kvietimas

Perrištas kvietimas kalkinio popieriaus viršeliu, dengtu spalvota spauda

Botany stiliaus kvietimas plėštais krašteliais ir kalkinio popieriaus viršeliu

2020 metų spalva pagal Pantone - bleached coral


Ramus, subtilus bei romantiškas mėlynos atspalvis puikiai tinkantis vestuviniams kvietimams. Ši spalva simbolizuoja gilias jūras ir neaprėpiamus dangaus plotus – tai ramybės, harmonijos ir svajonių spalva. Ji puikiai dera su kitomis pastelinėmis spalvomis bei botaniniais, žalumos elementais – pasirinkus ją, kaip vestuvių šventės akcentą, galima sukurti tiek lengvą, romantišką, tiek modernią, urban stiliaus šventę.


Metų spalvos inspiracija: dvipusis kvietimas su botany stiliaus iliustracija

Metų spalvos inspiracija: pastelinių spalvų kvietimas-atvirukas


Protėjos


Nuostabaus grožio egzotinės gėlės, kurios pastaraisiais sezonais vis dažniau atsirasdavo vestuvių dekoruose bei nuotakų puokštėse, o šį sezoną ir kvietimuose. Jaunieji dažnai teiraujasi kaip išlaikyti vientisą šventės stilių – vienas iš sprendimų, jaunųjų mėgstamas, dekore naudojamas gėles, atkartoti ir kvietimų dizaine, šventės dienos spaudoje.


Kvietimas-atvirukas puoštas akvareline egzotinės protėjos iliustracija

Kvietimas-atvirukas puoštas akvareline egzotinės protėjos iliustracija

Elektroniniai kvietimai


Tokio tipo kvietimuose nepajausite popieriaus tekstūros, kvietimo tūrio, juose nėra galimybės pridėti papildomų detalių, tokių kaip vokai, vaško antspaudai ir pan. Tačiau šie kvietimai išsiskiria grafinio dizaino sprendimų, spalvinėmis galimybėmis. Taip pat tai daug taupesnis kvietimų variantas suteikiantis galimybę nuotoliniu būdu pakviesti net ir labai didelį svečių skaičių. Puikus elektroninio kvietimo variantas – Save the date kvietimas, kai apie vestuvių datą svečius norite informuoti kiek įmanoma greičiau.


Klasikinio stiliaus elektroninis kvietimas su rausvais bijūnais

Modernus elektroninis kvietimas su gėlių iliustracija

Tendencijos dizaino sferoje neabejotinai diktuoja ir vestuvių dekoro idėjas bei koncepcijas, tad tikimės, jog šis įrašas Jums bus inspiracija ir pagalba atrandant savo indvidualų šventės stilių. O jei kas tiko ir patiko arba turite didesnių užmanymų savo vestuviniams kvietimams labai lauksime Jūsų žinutės!


Su meile ir šypsenom,

Bruknės